Włodzimierz J. Zakrzewski

Urodzony w 1946. Absolwent ASP w Warszawie, dyplom w 1970 na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Krystyny Łady-Studnickiej. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, jest autorem filmów o sztuce i architekturze. Od 1981 mieszkał i pracował USA, od 2001 znów w Polsce.

W końcu lat 90. rozpoczął serię Bitew, w której wykorzystywał schematy planów taktycznych wybranych przez siebie bitew historycznych. Przekształcał je tworząc abstrakcyjne kompozycje.

Był uczestnikiem pobytów rezydenckich: dwukrotnie w Amsterdamie, na zaproszenie Stedelijk Museum i na zaproszenie de Pont Foundation; w Berlin, Künstlerhaus Bethanien. Prace artysty prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Prace w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie i Poznaniu, w Muzeum Sztuki w Łodzi, Stedelijk Museum w Amsterdamie, Brooklyn Museum w Nowym Jorku, Museum Bochum, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, kolekcji Galerii Foksal i innych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Posted in: