Mariusz Tarkawian

Urodzony w 1983 r. Studia na Uniwersytecie  Marii Curie-Skłodowskiej. Związany z Galerią Białą w Lublinie. Nieustający rysownik, autor cykli rysunków jako zamkniętych projektów, m.in. „Rysunki podejrzane”, „Potencjalni artyści”. Jest autorem monumentalnej realizacji rysunkowej „Moja Historia Sztuki”, w której przedstawił zarys sztuki od paleolitu do współczesności.

W kwietniu 2006 r. założył firmę rysunkową Szybki Bill, m.in. z następującą ofertą : „-rysuje z prędkością automatu; -rysuje ostrzej niż cyfrowy aparat fotograficzny; -w deszczu, zimą, nocą i w trudnych ekstremalnych warunkach; -tam gdzie nie pomoże żaden sprzęt, tam wkracza i rysuje; -wesela, chrzciny, śluby, rozprawy sądowe, uroczystości wszelkie, w tym obchody świąt państwowych oraz pogrzeby, studniówki i inne; -ceny rysunków określane są w zależności od sytuacji; -xero lub sygnowane kopie znacznie taniej.

Jestem futurologiem i wymyślam jakie prace stworzą współcześni mi artyści.
Chcę być szybszy od nich i może ukraść im pomysły na sztukę.
Czy sztuka poszczególnych osób zmieni się, czy będą zmieniać media i styl jak G. Richter, lub pozostaną konsekwentni jak np. R. Opałka?
Czy Robert Kuśmirowski będzie kobietą?
Rysuję też prace, które sam zrobię lub nie zrobię za 20 lat, oraz artystów, którzy nie istnieją, oraz prace osób które nie są jeszcze teraz artystami jak na przykład mój brat.
Marzenia o nieśmiertelności są odwiecznym elementem naszej kultury, a moje rysunki na starym papierze przypominają o kruchości materii wobec czasu i takie pragnienia stawiają pod znakiem zapytania
.
Mariusz Tarkawian

Posted in: